Pojištění k platebním a kreditním kartám

Cestovní pojištění a platební karty

Pojištění kreditních karet

Pojištění kreditních karet

Sjednání cestovního pojištění se v současné době stává stále jednodušším. Mnoho pojišťoven nabízí možnost uzavření smlouvy o pojištění po telefonu, přes internet, ba dokonce i přes různé druhy komunikačních programů přímo na vašem počítači.

Řada bank zřizuje cestovní pojištění svým klientům společně s platební či kreditní kartou. Velice důležité je zjistit přesné znění smluvních podmínek. Obecně lze říci, že kvalitnější karty (např. Diners club) nabízejí kvalitnější služby. I zde platí tvrzení “za kvalitu se platí“. Roční poplatky za kvalitní karty se pohybují v řádech tisíců korun ročně.

Služby u pojištění zřízeného společně s platební kartou bez dalších doplatků bývají zredukovány jen na ty nejzákladnější. Často zde chybí například pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu či stornopoplatek při zrušení zájezdu. Mezi důležité informace o pojištění, jež je k vaší kartě bankou poskytováno, patří maximální délka nepřetržitého pobytu v zahraničí, kterou pojištění kryje. Běžné pojištění trvá obvykle od 45 do 90 dnů nepřetržitého pobytu v zahraničí. Platí, že při překročení této doby pojištění zaniká. Mezi další důležité faktory patří rozsah pojistného plnění a jeho výše, výjimky, na které se pojištění nevztahuje a relativní spoluúčast, tj. že se musíte z části podílet na hrazení pojistné události.

Výhody cestovního pojištění zřizovaného k platebním kartám lze najít převážně u prestižních platebních karet (zlaté karty VISA a EC/MC, American Express, Diners Club apod.). Obsahují kvalitní cestovní pojištění a pojistné limity dosahují ve většině případů vysokých částek (až 5 mil. Kč). Zahrnují také služby jako je pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody, ztrátu a poškození zavazadel, zpoždění letu a zavazadel, asistenční služby atd. Obvyklá maximální délka platnosti pojištění v případě pobytu v zahraničí bývá stanovena na 90 dnů. S využívám těchto služeb se velmi často pojí nutnost využívání karty v zahraničí (např. úhrada nákladů za pobyt, dopravu apod.) . Např. karta Diners Club nabízí pojištění 4 osob najednou (včetně držitele karty) v případě, že cestují společně a kartou byly placeny náklady na letenku či jízdenku.

 

Publikováno: 15.05.2008
Aktualizováno: 19.02.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pojištění k platebním a kreditním kartám

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejhledanější rady na cesty

S čím vás nepustí na palubu letadla Vzhledem k povaze teroristických út...
S čím vás nepustí na palubu letadla
Přeprava tekutin v letadle Pomýšlíte, že byste si z dovolené přivezli d...
Sáček na přepravu tekutin
Odbavení zavazadel Zavazadlo se přijímá (a následně odbavuje) v den ces...
Cestující čekající na odbavení zavazadel
Jak se na dovolené nedostat do problémů? Ať už cestovatel vyráží do ciz...
La Digue, pláž Anse Source d'Argent
Strach z létání letadlem Létání se stalo běžnou součástí našeho každode...
Letadlo v bouři
Noční můry dovolených Dovolená je doba, kterou si chce každý člověk v k...
Noční můry dovolených

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist