Pojištění k platebním a kreditním kartám

Cestovní pojištění a platební karty

Pojištění kreditních karet

Pojištění kreditních karet

Sjednání cestovního pojištění se v současné době stává stále jednodušším. Mnoho pojišťoven nabízí možnost uzavření smlouvy o pojištění po telefonu, přes internet, ba dokonce i přes různé druhy komunikačních programů přímo na vašem počítači.

Řada bank zřizuje cestovní pojištění svým klientům společně s platební či kreditní kartou. Velice důležité je zjistit přesné znění smluvních podmínek. Obecně lze říci, že kvalitnější karty (např. Diners club) nabízejí kvalitnější služby. I zde platí tvrzení “za kvalitu se platí“. Roční poplatky za kvalitní karty se pohybují v řádech tisíců korun ročně.

Služby u pojištění zřízeného společně s platební kartou bez dalších doplatků bývají zredukovány jen na ty nejzákladnější. Často zde chybí například pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu či stornopoplatek při zrušení zájezdu. Mezi důležité informace o pojištění, jež je k vaší kartě bankou poskytováno, patří maximální délka nepřetržitého pobytu v zahraničí, kterou pojištění kryje. Běžné pojištění trvá obvykle od 45 do 90 dnů nepřetržitého pobytu v zahraničí. Platí, že při překročení této doby pojištění zaniká. Mezi další důležité faktory patří rozsah pojistného plnění a jeho výše, výjimky, na které se pojištění nevztahuje a relativní spoluúčast, tj. že se musíte z části podílet na hrazení pojistné události.

Výhody cestovního pojištění zřizovaného k platebním kartám lze najít převážně u prestižních platebních karet (zlaté karty VISA a EC/MC, American Express, Diners Club apod.). Obsahují kvalitní cestovní pojištění a pojistné limity dosahují ve většině případů vysokých částek (až 5 mil. Kč). Zahrnují také služby jako je pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody, ztrátu a poškození zavazadel, zpoždění letu a zavazadel, asistenční služby atd. Obvyklá maximální délka platnosti pojištění v případě pobytu v zahraničí bývá stanovena na 90 dnů. S využívám těchto služeb se velmi často pojí nutnost využívání karty v zahraničí (např. úhrada nákladů za pobyt, dopravu apod.) . Např. karta Diners Club nabízí pojištění 4 osob najednou (včetně držitele karty) v případě, že cestují společně a kartou byly placeny náklady na letenku či jízdenku.

 

Publikováno: 15.05.2008
Aktualizováno: 19.02.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pojištění k platebním a kreditním kartám

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejhledanější rady na cesty

S čím vás nepustí na palubu letadla Vzhledem k povaze teroristických út...
S čím vás nepustí na palubu letadla
Přeprava zvířat letadlem Přeprava živých zvířat se řadí do skupiny přep...
Přepravní box
Přeprava tekutin v letadle Pomýšlíte, že byste si z dovolené přivezli d...
Sáček na přepravu tekutin
Odbavení zavazadel Zavazadlo se přijímá (a následně odbavuje) v den ces...
Cestující čekající na odbavení zavazadel
Zavazadla na palubě letadla Přeprava zavazadel na palubách letadel podl...
Příruční zavazadla na palubě letadla
Noční můry dovolených Dovolená je doba, kterou si chce každý člověk v k...
Noční můry dovolených

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist