Přeprava VIP cestujících

VIP cestující

VIP cestující

VIP cestující

V leteckých společnostech cestování tzv. VIP klientů zajišťuje tzv. Passenger service. Jednotlivé úkony a služby, které mají být VIP zákazníkům poskytnuty, jsou popsány v mezinárodních předpisech pro VIP cestující. Pracovníci, kteří se o tyto klienty starají, nenosí uniformu, ale civilní oděv, aby nevzbudili pozornost u ostatních cestujících. Tyto služby využívají cestující, kteří nějakým způsobem zasahují do veřejného života a také ti, kteří jsou nejdůležitějšími partnery letecké společnosti, význační vědci, umělci, sportovci apod. Cestují především první (obchodní) třídou. Ne však všichni dopravci služby první třídy nabízejí ve stejné kvalitě, záleží na konkrétní aerolince. Dále také platí, že novější modely letadel přinášejí přirozeně větší komfort. Například nový Airbus A380, který již létá pod vlajkou Singapore Airlines nabízí opravdu velmi luxusní vybavení.

Služby VIP salonků v zahraničí

VIP salonek na letišti

VIP salonek na letišti

Heslo “Fantazii se meze nekladou“ platí dokonale pro světové návrháře a designéry. Ti nejlepší z nich jsou najímáni leteckými dopravci a navrhují VIP salonky a interiéry první třídy v letadlech, aby měli cestující co možná největší luxus a komfort. Samozřejmostí při cestování první třídou je bezplatný odvoz na letiště luxusním vozem (některé letecké společnosti dokonce přidělují svým cestujícím první třídou osobní doprovod po letišti), možnost před odletem využít služeb VIP salonků, které nabízejí v mnoha případech i bezplatné masáže, koupele ve vířivých vanách, sauny apod. Častým jevem v zahraničí bývá, že cestující přijíždí na letiště se značným předstihem, aby si mohli užít přepychu a služeb, které VIP salonek nabízí (např. ve VIP saloncích na letištích v Melbourne a Sydney mohou cestující najít ve sprchách mramorované podlahy).

VIP služby na palubě letadla

VIP služby na palubě letadla

VIP služby na palubě letadla

Na palubě letadla vás pak čeká uvítání od sličných stewardek, jejichž počet bývá zpravidla v poměru 1:3, tedy jeden člen personálu připadá na 3 pasažéry. Samozřejmostí první třídy v letadlech bývá možnost sklopení sedadla s lůžkovou úpravou a vytvoření dojmu hotelového apartmánu díky zatažení posuvných dveří. Společnost Emirates Airlines nabízí během cesty cestujícím jejich vlastní minibar. Velmi luxusně jsou servírovány pokrmy. Cestující si mohou vybrat z nepřeberné řady druhů jídel o mnoha chodech, různých druhů šampaňského a v neposlední řadě také archivního vína.

VIP salonky na Letišti Ruzyně

VIP salonek na Letišti Praha

VIP salonek na Letišti Praha

Letiště Praha Ruzyně rovněž nabízí možnost využití VIP salonků. Jsou to místa s nepřetržitým 24 hodinovým provozem, kde si cestující mohou odpočinout v příjemném prostředí a nejsou tudíž nuceni trávit čas v chaotickém prostředí příletových a odletových hal. Mohou zde využít služeb jako je počítač s připojením na internet, bezdrátové připojení k internetu přes wi-fi zdarma, podává se zde občerstvení, k využití jsou připraveny jednací a konferenční místnosti. V případě zájmu o vstup do tohoto prostoru jsou však poplatky značně vysoké, doba vstupu je na pražském Letišti Ruzyně 2 hodiny. Cestující mohou také využít tzv. VIP odbavení, což znamená velmi individuální přístup ke klientům, individuální bezpečnostní kontrola apod. Dalšími službami je také zajištění parkovacího místa, které je na prvních 15 minut stání zdarma, poplatek za stání na 1 den je ve výši 550 Kč.

 

Publikováno: 15.07.2008
Aktualizováno: 08.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Přeprava VIP cestujících

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist