Přeprava zvířat letadlem

Zvířata na palubě letadel

 

Přepravní box

Přepravní box

Přeprava živých zvířat se řadí do skupiny přepravy zvláštních druhů zavazadel, jež je možné přepravovat pouze s předcházejícím souhlasem leteckého dopravce a po přistoupení na jím stanovené podmínky. Živá zvířata se přepravují na zodpovědnost jejich majitele v nákladovém prostoru jako zboží, či v kabině pro cestující. V kabině cestujících ekonomické třídy smí být přepravováno pouze 1 malé zvíře v přepravním boxu (s pevným dnem) umístěném pod sedadlem cestujícího. Hmotnost zvířete včetně přepravního boxu nesmí překročit 8 kg. Majitel zvířete zabezpečuje pro zvíře vyhovující podmínky k přepravě sám na vlastní náklady. Zvíře musí splňovat zdravotní podmínky, omezení a předpisy místa odletu, přelétáváného území a cílové destinace. Box se zvířetem je považován za přespočetné zavazadlo, majitel za něj platí taxu jako za přespočetné zavazadlo i tehdy, pokud nevyčerpá povolenou hmotnost.

Způsob přepravy

 

Zvíře na palubě letadla

Zvíře na palubě letadla

Většina zvířat bývá přepravována v nákladovém prostoru. České aerolinie umožňují přepravu zvířat umístěných v přepravních boxech v prostoru pro cestující v případě, že kapitán dá k této přepravě souhlas. Takové zvíře nesmí svým zápachem či hlukem obtěžovat ostatní cestující. Z bezpečnostních důvodů bývá tato přeprava povolena jen velmi zřídka.

Přeprava vodících psů

 

Mezi výjimky patří přeprava slepeckého psa, který doprovází nevidomou osobu, dále psa, jenž doprovází osobu sluchově postiženou a přeprava psa určeného k záchraně lidského života. Tito psi musí mít potvrzení o výcviku a dokumentaci, kterou aerolinie vyžadují. Mohou být přepravováni mimo přepravní boxy, musí mít náhubek a musí být uvázáni. Jejich přeprava je zdarma.

Faktem zůstává, že přeprava je pro živé zvíře neporovnatelně větším stresem než pro člověka, tudíž odborníci na faunu častý transport zvířat zpravidla nedoporučují.

 

Publikováno: 20.10.2008
Aktualizováno: 06.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Přeprava zvířat letadlem

19.03.2014 10:46 Petr
212.71.177---

Spol Roth Cargo www.roth.cz je přepravce zvirat letadlem.

12.12.2013 19:15 Ela
---.net.upcbroadband.cz

Dobrý den, ma někdo zkušenost s provozem 3kg. psa z Prahy do Manchesteru se společnosti Jet2com.primo na palubě se mnou? Prosím o informaci,děkuji.

14.10.2013 12:19 Barbora
---.82.14.198.static.user.ono.com

Paní Ivo, zajímalo, by mě jak by jste přepravila svého psa jako já z Argentíny , když se stěhujete do Evropy! takže by jste psa nechala tam ? nechápu, malé rasy do některých společností mohou na palubu , větší pes nesmí. Píšete houposti. jen strašíte lidi, denně se převáží tisíce psů z kontinetů na kontinent. Pracuji v letectví , a nikdy se nestalo aby se pes ztratil a je to vždy o lidech a personálů. také Vaši pokutu 200Euro nechápu!!! A pozor litám business třídou a to je jedno zda máte či nemáte psa, zacházení s ním je stejné.

05.03.2013 14:15 Bukyna
---.tabor.telecom.cz

Dobrý den, chtěla bych přivézt psa z Kanady. Máte někdo zkušenost s převozem psa letem delším než 12hodin?? Děkuji

04.03.2013 18:25 Jana
---.tmcz.cz

Dobry den,mam pes na tenerife(spanelsko)kolik by stala preprava 30 kg. Do prahy.A jeste Zda musi byt se psem nekdo.Dekuji

06.12.2011 06:33 Mirek
---.gprs.tmcz.cz

Chci si z Anglie přivézt štěně 3Kg.Kde se dozvím podmínky?K čemu je EU?Stojí to za ...!Proč jsme tam pitomci lezli?Kdo to spískal!Do Vltavy s něma!

31.07.2011 20:24 iva
---.eurotel.cz

Podmínky přepravy zvířat najdtete na stránkách dané letecké společnosti se kterou se chystáte letět.Každá má jiné, některé přepravu zvířat nepovolují vůbec. Moje osobní zkušenost s csa je taková, že jsem nahlásila při koupi letenky i psa tak, jak vyžadují. Když jsem přišla k přepážce o žádné rezervaci místa pro psa nevěděli.Na zpátek jsem měla ty samé komplikace s tím, že musím zaplatit 200EUR pokutu za to, že z CSA byl někdo lempl a psa nezpsal. Napsala jsem stížnost před měsícem, žádná odpověd. CSA jsou lemplové, dejte si na ne pozor a chtějte vše potvrdit! Jinak svého psa bych nikdy nedala do zavazadlového prostoru. Všude se zivé zvíře bohužel vede jako věc za kterou Vám peněžně ručí do určité výše při ztrátě. Pes nemusí být s Vámi v letadle. Za přednostní odbavení zavazadla ručí pouze v business třídě. Tot vse.Vždy před cestou se třesu jako osika přes to, že můj toy terier váží jen 2kg.

13.02.2011 22:41 z.solin
---.140.broadband13.iol.cz

Rád bych jednoduše zjistil přesné a konkrétní informace k převozu štěněte .Kam se obrátit!Tato povšechná informace je k ničemu!

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist